top of page
WIADOMOŚCI BIEGAJĄCE (lipiec - sierpień 2013)
25.08.2013. Henryk pisze dla nas bloga z Londynu, a w Wałbrzychu Łukasz biega w Półmaratonie

 

     Na stronie "Blog Henryka" znalazł się sierpniowy wpis. Henryk pisze o londyńskim tyglu kulturowym, pradziadku Marii Cristiny, zębach Pawła i podaje przepis na Crepes Suzette.

 

      W Wałbrzychu wystartował XIV Półmaraton Wałbrzych. Klub Vamos Amigos reprezentował Łukasz Kulczewski. Zajął 47 miejsce, na 957 osób. Czas Łukasza: 1:27:58. Relacja w "Nasze Starty"

23.08.2013. Z wakacji w Chorwacji

 

     W Chorwacji, na Półwyspie Peljesac, 55 km od Dubrownika, znajduje się miasto Ston, a nad nim, na wzgórzu, ciągną się średniowieczne mury. Po tych murach (częściowo), przebiega trasa maratonu. Ma on miejsce 8 września 2013 roku. Oprócz maratonu jest też bieg na 15km. Jeśli ktoś z zawodników Vamos Amigos będzie bawił w tym czasie w Chorwacji to może spróbowałby swoich sił, a potem opisał nam ten bieg. Ależ byłoby pięknie!!!

18.08.2013, Wrocławska 30-tka

         W sobotę (17 sierpnia) pobiegłem, z chorwackiej  miejscowości Klek, przez wzgórza nad Adriatykiem, potem wzdłuż Jeziora Kuti, do Badżuli. Ciesząc się biegiem myślałem o „cudzie poznania”, którego doświadczamy biegając. Pokonujemy dziesiątki kilometrów i widzimy świat, poznajemy więcej niż Ci, którzy tylko przed telewizorem…. ;)

        W niedzielę nasi Biegacze „widzieli świat”  i poznawali „niezwykle wnikliwie” trasę między Mostami Jagiellońskimi, a Mostem Swojczyckim we Wrocławiu biorąc udział we „Wrocławskiej Trzydziestce". Wystartowali: Dominik Kosenda, Piotr Sucharski, Łukasz Kulczewski i zaprzyjaźniony z klubem Krzysiek Radaczyński.  I jak zwykle bieg był istotny dla Każdego. Łukasz, biegł w czwartek „dychę” i poczuł dzisiaj „ciężką stronę biegu”. Piotrek pobiegł, każdy z sześciu odcinków, bardzo równo, w podobnym czasie, poniżej 5 minut na kilometr. Dominik, po raz pierwszy zmagał się z dystansem 30 km, i z walki wyszedł zwycięsko. W dobrym czasie przybiegł także Krzysiek. Brawo Panowie!!!

       Wrażeniami z biegu dzielą się z nami, w tekście na stronie „Nasze starty” Dominik i Piotrek.  To ciekawa, bardzo pomocna lektura. Dziękuję za opis wrażeń. Vamos Amigos, Vamos!!!

10.08.2013 II Międzynarodowy Półmaraton Henrykowski

W sobotę, w Henrykowie, biegaliśmy półmaraton. Pobiegło pięciu zawodniów KB Vamos Amigos (Nestor, Roman, Michał, Dominik, Jacek). Wystartowało blisko 500 zawodniczek i zawodników.  Pogoda nam dopisała, upał odszedł na południe. O tym jak pobiegliśmy przeczytajcie w zakładce "Nasze starty".

 

30. 07.2013 W sobotę i niedzielę biegaliśmy za zwierzyną, oddaliśmy cześć Warszawie i zmagaliśmy sie z upałem.

 

    Ania Sipowicz rzuciła się w "Pogoń za Wilkiem" i dogoniła go na II miejscu (z czasem 52.02), w swojej kategorii wiekowej. Ganiała groźnego zwierza na dystansie 10 km na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. (Ania na zdjęciu obok z pucharem. Zdjęcie zaczerpnieto ze strony www.poznanbiega.pl)

 

   Łukasz Kulczewski uczcił pamięć Powstańców i Mieszkańców Stolicy startując w XXIII Biegu Powstania Warszawskiego na 10 km. Wybiegał 66 miejsce, z czasem 38.58, w stawce ponad 4000 zawodników.

   

  Jacek Fedorowicz i Łukasz Budnik zmagali się z upałem w  V Biegu Masowym ulicami Bielawy (także na dystansie 10 km).   W temperaturze 36 stopni zawodnicy padali z wyczerpania.  Bieg ukończyło 194 biegaczy. Jacek, z czasem 38.21, zajął IX miejsce wśród 194 zawodników, a Łukasz 81 (ale po połowie dystansu już biegł spokojnie, aby nie eksploatować zbyt organizmu). 

 

 

 

24 - 28. 07.2013 Biegamy w weekend, biegamy!!! Czekają na nas Warszawa, Wielkopolska i Bielawa.

Nasza najszybciej biegająca Zawodniczka - Ania (na zdjęciu) mówi o najbliższym biegu: "Idąc za prądem zdobywania nowych doświadczeń zapisałam się na bieg przełajowy na dystansie 10 km na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, o pięknie brzmiącej nazwie "Pogoń za wilkiem". Organizator tak oto opisuje ideę zawodów: " pogoń ma za zadanie zagrzać do dzikiego pognania przed siebie i sprzyjać osobistemu zgłębianiu tajemnic lasu i zachwytowi nad złożonością i nieprzemijającym pięknem natury". Coż zatem?! Nie pozostaje nic innego jak tylko poddać się tajemniczej aurze pogoni za dziką naturą. Pozdrawiam z gorącego Poznania. Ania"

     UWAGA!  Ania w minionym tygodniu zdała egzamin na prawo jazdy kategorii "D"  (autobusy). Zawodnicy klubu KB Vamos Amigos winszują i krzyczą: HURA, HURA, HURA!!!.

Kiedy kupimy klubowy autobus,  będziemy jeździć na maratony  od Amsterdamu po Ateny, a za kierownicą, z pieśnią na ustach, siedzieć będzie Ania.

 

Startują także Łukasz K., Łukasz B. i Jacek F.

W sobotę (27.07) o godzinie 21.00 Łukasz Kulczewski wystartuje w XXIII Biegu Powstania Warszawskiego, a w niedzielę Łukasz Budnik i Jacek w V Biegu Masowym Ulicami Bielawy.

 

23.07.2013 Pobiegaliśmy po Parku Szczytnickim

Wieczorem, po 20-tej, zrobiło się niebiesko w zielonym parku od koszulek KB Vamos Amigos. Jedenastu zawodników stawiło się na wspólny trening. Biegaliśmy po kilometrowych pętlach, mijając drewniany kościół Jana Nepomucena, Obserwatorium Astronomiczne, buki, dęby, klony, kasztany, cedry.

 

Do Rozproszonych po mieście i świecie!
Zawodniczki i Zawodników KB Vamos Amigos zapraszamy na wspólny trening.

 

  • Kiedy? Już w najbliższy wtorek (23 lipca), o godzinie 20.00;

  • Gdzie? Park Szczytnicki. Tradycyjne miejsce rozpoczynania treningów na "Pętelkach" (ulica Mickiewicza, wejście do parku, od strony małego parkingu przy Ogrodzie Japońskim) GPS: 51°6'37.944"N, 17°4'55.884"E;   51.1105400°N, 17.0821900°E;

  • Plan treningu: 10 km lub mniej, wybór należy do Ciebie, w tempie spokojnym, dostosowanym do wszystkich zawodników.  W trakcie biegu zostanie przedstawiona mrożąca krew w żyłach bandycka historia, usłyszana w niedzielę, od takówkarza  z Ałmaty, pt. " Увидишь, спать не хочешь"

  • Wymagany sprzęt sportowy: koszulka klubowa; wprzypadku braku, Mariusz zdradzi tajemnicę jej uzyskania;

  • Obecność: OBOWIĄZKOWA;

  • Support: Kandydatki do klubu, rozwijające tymczasem karierę piosenkarską. W załączonej autoprezentacji mówią o trudnym losie pracownic fabrycznych, zauroczonych żonatymi lotnikami. Czas aby zmieniły pasję! ... na bieganie ;)

 

 Szczegółowe informacje o treningu u Jacka lub Mariusza - dzwonić prosimy od niedzieli.

Pytania: kb.vamosamigos@gmail.com

 

Bieg charytatywny dla Krzysztofa Janowskiego.

Pod koniec kwietnia, na trasie Bogunów - Żurawina, walczyłem o zwycięstwo w kategorii M40, w biegu na 5 km, z Krzysztofem Janowskim (stoi z lewej strony w czerwonym dresie, obok niewidoczna tutaj Jego córka) i Andrzejem Bieniasem.  Po zakończonym biegu podaliśmy sobie dłonie, gratulując wysiłku. W minionym tygodniu przeczytałem smutną wiadomość, na stronie maratonów polskich, że Krzysztof "doznał wylewu samoistnego krwiaka śródmózgowego płata czołowego prawego, w wyniku którego częściowo utracił władzę nad swoim ciałem". Czeka Go długa rehabilitacja. Aby Mu pomóc organizowany jest w Oławie, w dniu 4 sierpnia, o godzinie 11.00 bieg charytatywny na dystansie 6km. Opłata startowa zostanie przekazana na rehabilitację Krzyśka. Zachęcam zawodników KB Vamos Amigos do startu w tym biegu.

Pozdrawiam Was. Jacek

9.07. 2013 Comiesięczny kulinarno - sportowy blog Henryka.

 

     W dzisiejszym odcinku dowiemy się jak się przeżywa Wimbledon będąc Londyńczykiem z Polski. Przeczytamy co sądzą urodziwe panny, biegające po londyńskich parkach, o Jerzym Janowiczu i nauczymy się przygotowywać Gazpacho.

 A wszystko to oczywiście na stronie "Blog Henryka"

 

 

 

6.07.2013 IV Maraton Gór Stołowych

 

Kiedy stajemy się Maratończykami? Czy po pierwszym przebiegnięciu dystanu 42 km 195 m? Czy po dziesiątym biegu? Czy może po doświadczeniu bólu, odcięciu energii? I kiedy doświadczamy szczęscia?

Te pytania rodzą się po leturze tekstu nadesłanego przez Łukasza Kulczewskiego, który w sobotę...

Ale o tym co dokładnie wydarzyło się w sobotę przeczytajcie sami.

 

UWAGA! Tekst Łukasza, do którego odsyłamy, umieściliśmy na naszej stronie w poniedziałkową noc. Dwa dni później zamieszczono go także na prestiżowej stronie Maratonów Polskich. Gratulujemy  Łukaszu i dziękujemy za rozsławianie klubu Vamos Amigos.

ARCHIWUM WIADOMOŚCI BIEGAJĄCYCH

 

Tu znajdziesz odnośnik do strony z Wiadomościami Biegającymi podawanymi, przez kwiat dziennikarstwa KB Vamos Amigos, w okresie kwiecień - czerwiec 2013.

 

bottom of page